Сердолік – камінь кохання, віри та сімейного щастя

Сердолік – красивий напівдорогоцінний камінь червоних відтінків, який завдяки своїм фізичним властивостям, зовнішній красі та легкій оброблюваності не втрачає своєї популярності вже багато століть поспіль.

Історія каменю

Сердолік – один із найдавніших каменів на землі. Вчені знайшли чимало підтверджень тому, що цей напівдорогоцінний камінь використовувався людьми ще на зорі цивілізацій.

Так, у 1920-х роках, під час проведення великих розкопок на території Єгипту, на берегах Тигра та Євфрату американські та англійські археологи виявили одне з найдавніших міст на Землі. Це було місто, що процвітало за сорок століть до Різдва Христового, під назвою Ур. Під час обстеження поховань, виявлених біля Ура, вчені побачили у яких численні прикраси з натуральним камінням – лазуритом і сердоліком. Намиста із сердоліка були знайдені і в могилі-усипальниці цариці цього стародавнього міста – великої Шубад.

У 1929 році поблизу міста Моздока під час закладки залізничного кар’єру було виявлено скіфський некрополь, датований VII-VI століттям до нашої ери, в якому було знайдено сердолікові намисто та кільце.

Подібні прикраси із сердоліка були виявлені і в іншому скіфському похованні – у кургані Карагодеуашх, що у басейні річки Кубань.

Є й інші археологічні знахідки, що підтверджують використання сердоліку первісними людьми під час палеоліту та неоліту. Щоправда, спочатку первісні люди робили із сердоліка знаряддя праці, а вже пізніше – амулети, культові предмети та ювелірні прикраси.

Найбільшою популярністю в давнину цей красивий червоний камінь користувався в країнах Близького Сходу, Месопотамії, Стародавньої Греції та на Русі, де цінувався нарівні з перлами та алмазами.

У Стародавньому Єгипті з сердоліка виготовляли ритуальні прикраси, присвячені богині Ізіді – матері всіх Богів, а також амулети у формі трилистої конюшини, що символізують заступництво богині за життя людини і після зходження його в потойбіччя. Символами захисту в потойбічному світі вважали стародавні єгиптяни та виконані із сердоліка статуетки жуків-скарабеїв, міфічного птаха Фенікс та голови змії. Такі сердоликовые амулети знайшли в єгипетських гробницях, зокрема на мумії фараона Тутанхамона, датованої ХIV століттям до н.е.

Використовувався в стародавньому світі сердолік і як цілющий засіб. Дані про це можна знайти і в давньоримських, і в давньокитайських, і в деяких давньогрецьких та давньоіндійських трактатах, а також найдавніших ассиро-вавилонських клинописах, середньовічних європейських та закавказьких лапідаріях, творах арабських авторів. Писали про лікувальні властивості сердоліка та багато відомих лікарів, вчених та містиків: Біруні, Агріпа Неттесгейм, Авіценна, Парацельс, Боецій де Боот, Альберт Великий, Георгій Агрікола.

Сердолік був одним із найулюбленіших каменів мусульман. Вони гравірували на сердолікових перстнях вислову з Корану і вважали такі прикраси священною реліквією.

Особливо любили та шанували сердолік і на Русі, використовуючи його при виготовленні предметів релігійного культу та різних прикрас. Тут його називали «гарячкою» та «кадносом».

У Європі пік популярності сердоліку припав на епоху Середньовіччя, коли цьому красивому каменю приписували особливі магічні властивості.

Опис мінералу

Сердолік є оранжево-червоним різновидом агата і належить до найпопулярніших і цінних самоцвітів з великої халцедонової групи мінералів.

Зовні це красивий напівпрозорий камінь насиченого кольору червоних тонів. Завдяки особливій колірній гамі, що нагадує колір крові та вогню, сердолік асоціювався у російських народностей із серцем. Відповідно до цього виникла і назва каменю – сердолік або «лик серця».

Існують і інші теорії виникнення назви самоцвіту:

  1. Деякі дослідники вважають, що своєю назвою сердолік завдячує грецькому слову «сардоліт» («sardolith»), що буквально означає «камінь із Сарда».
  2. Інші дослідники пов’язують походження назви каменю під назвою столиці древнього Лідійського царства — Сардіс.

Найдавнішими назвами сердоліка були також слова: акік, деміон і ваклер. Трохи згодом його стали називати кров’яним агатом, лінкурієм, карнеолом.

Різновиди сердоліку

Залежно від забарвлення та його інтенсивності розрізняють такі колірні різновиди сердоліку:

  • карнеол – сердолік насичено-червоного кольору, що нагадує каламутну крапельку крові;
  • власне сердолік – камінь буро-жовтого, рожевого та помаранчевого кольору.;
  • сардер – камінь темно-червоного або буро-каштанового відтінку.

Хімічний склад та фізичні властивості каменю

За своєю видовою приналежністю сердолік належить до класу силікатів групи кварцу (різновид халцедону).

За хімічним складом сердолік є волокнистим скритокристалічним двоокисом кремнію. Відповідно, його хімічна формула: SiO2.

Для сердоліку характерно вміст домішок оксидів: заліза (Fe2O3), алюмінію (Al2O3), магнію (MgO), кальцію (CaO) та вміст у порах агрегату води (H2O).

Залежно від вмісту цих домішок, колір сердоліку може змінюватись від насиченого жовтого, помаранчевого, оранжево-червоного до темно-червоного та каштанового.

Агрегати сердоліку мають матовий блиск, який стає восковим після обробки. Камені сердоліку можуть бути як непрозорими, так і просвічуватись у тонких шарах до прозорості.

Твердість мінералу оцінюється 6,5-7,6 одиниць за шкалою Мооса, а щільність становить близько 2,6 г/см3.

Щоб посилити забарвлення мінералу, зумовлене домішками оксидів заліза, сердолік нагрівають на сонці або під дією високих температур випалюють у глиняних горщиках.

Родовища сердоліку

Значна частина родовищ сердоліку знаходиться сьогодні на території Уругваю, Індії та Бразилії. Також чимало запасів цього мінералу виявлено у Казахстані, Німеччині, США та Монголії.

Але найвідоміші багаті поклади сердоліка виявлено у Росії: у Бурятії, Якутії, на Чукотці та у Східному Сибіру.

Лікувальні властивості мінералу

Лікувальні зілля з сердоліком з давніх-давен використовували для:

  • лікування запальних захворювань шкіри;
  • звільнення від головного болю;
  • лікування травної системи;
  • позбавлення проблем із сечостатевою системою;
  • лікування нервових розладів.

Сучасні дослідження в галузі літотерапії та виявлені при цьому лікувальні властивості сердоліку призвели до утворення окремого напряму – сердолікотерапії.

Вважається, що застосування цього виду терапії сприяє:

  • зміцнення нервової системи;
  • покращення кровообігу;
  • зміцнення імунітету;
  • знезараження організму;
  • регулювання діяльності щитовидної залози;
  • звільнення від виразок та пухлин;
  • налагодження менструального циклу у жінок;
  • звільнення від хвороб нирок.

Магічні властивості сердоліку

У магічних колах сердолік є уособленням любові, віри та сімейного щастя.

Він вважається сонячним каменем, що ввібрало в себе потужну сонячну енергію і здатне дарувати своєму власнику щастя, тепло, любов і здоров’я, захистити його від злих чар недоброзичливців.

Цінителі каменів стверджують, що сердолік здатний допомогти:

  • розкрити таланти;
  • залучити успіх та достаток;
  • уберегти від сварок;
  • удосконалити настрій;
  • зберегти мир і любов.

Сердолік та знаки зодіаку

Найбільш астрологи рекомендують сердолік як талісман людям, що народилися під знаками Діви та Близнюків. Вони кажуть, що Близнюкам сердолік здатний допомогти розкрити їхні таланти та допомогти у подальшому їх розвитку, а Дівам – приборкати неконтрольовані спалахи гніву.

Схожі прикраси із сердоліку також Тельцям, Овнам та Левам. Їм він допоможе налагодити спілкування із протилежною статтю, залучити успіх у торгівлі, захиститися від наговорів недоброзичливців.

А ось Скорпіонам сердолік не підходить. Астрологи вважають, що він внесе в їхнє життя зайву агресію та збудження.

авторські прикраси з натурального каміння, авторська біжутерія з натурального каміння, біжутерія з натурального каміння, весільна біжутерія, весільна біжутерія київ, вироби з натурального каміння, купити біжутерію з натурального каміння, купити прикраси з натурального каміння, прикраси з натурального каміння, прикраси з натурального каміння київ, сердолік

Залишити відповідь

 

© boutique-monisto.com.ua, 2016-2023 | Всі права захищені

0