Опал – камінь кохання та щастя

Камінь опал за його унікальні властивості і насамперед неповторне забарвлення називають сльозою богів. Цей гарний камінь відомий ще з часів античності і до цього дня, через століття, завдяки своїм магічним властивостям він одночасно надихає і вселяє страх.

Історія каменю

Світанок популярності опала припав на античні часи. Тоді в Стародавньому Римі прикраси з цим цінним самоцвітом могли дозволити собі лише високопосадовці. Одного разу через опалове перстень Марк Антоній позбавив сенатора Нонія посади, коли той не захотів віддавати прикрасу, що належала йому, з опалом.

Пізніше, у Середньовіччі, опал став центром різноманітних забобонів. У ті часи він був талісманом злодіїв, тому що вважалося, що він здатний зробити людину невидимою, а також був каменем чорних магів та алхіміків – його використовували як компонент для виготовлення всіляких отрут. І лише в XV-XVI столітті опал виправдав своє добре ім’я і знову увійшов у моду. Але, на жаль, ненадовго.

В 1829 відомий письменник Вальтер Скотт описав у своєму романі «Анна з Гайєрштайна» містичну силу опала, що приніс сім’ї героїні одні лиха і нещастя. Через забобони покупців найкращі ювелірні будинки виявилися тоді на межі банкрутства. Таким чином, Вальтер Скотт на кілька років практично знищив європейський ринок опалів.

Остаточно опал було виправдано лише у XIX столітті завдяки англійській королеві Вікторії. Крім того, що королева одягала дивовижні прикраси при кожному зручному випадку, вона також підносила ці вишукані самоцвіти в якості подарунків.

Сьогодні найкращі опалові колекції прикрашають виставку Австралійського музею, Смітсонівського інституту та Музею природної історії у Відні.

Опис мінералу

Опал називають загадковим та неповторним каменем. І все завдяки його унікальному, неповторному забарвленню, аналогів якого немає на планеті.

Основною відмінністю опала є опалесценція – неповторна гра світла. Унікальні мікроскопічні включення всередині каменю створюють цей ефект, завдяки якому опал сяє прекрасними молочними та перлинними відблисками.

Описати забарвлення цього самоцвіту досить складно, т.к. він переливається всілякими відтінками, включаючи яскраво-вогненний, колоритний чорний, загадковий зелений та ніжний блакитний.

Завдяки такому дивовижному забарвленню камінь заслужено набув статусу особливо цінного самоцвіту в числі інших коштовностей.

Його назва якнайкраще відповідає опису мінералу, адже опал отримав його від латинського слова «opalus» (зміна квітів), грецького слова «opalios» (змінює колір), санскритського «upala» (дорогоцінний камінь).

Різновиди опала

Опал має значну кількість різновидів. Загалом у світі налічується понад 140 видів опалів.

Залежно від кольору, прозорості, блиску та твердості різняться такі його групи:

  1. Напівопал. Цей мінерал має каламутне забарвлення і має жирний блиск. У природі зустрічається сірого, білого, червоного, бурого та жовтого кольорів. Утворюється з кремнезему.
  2. Опалова яшма. У своєму хімічному складі цей мінерал має значну домішку окислів заліза. Найчастіше камінь має бурий або червоний колір.
  3. Дерев’яний опал. У своєму складі має домішки деревних решток. Камінь має гарний текстурний малюнок деревини.
  4. Крем’янистий туф. Цей мінерал має пористу структуру. Як правило, утворюється із гарячих джерел.
  5. Шляхетний опал. Різновид опав з найкрасивішим неповторним забарвленням. Кольори переливаються молочними, жовтими, блакитними та навіть чорними відтінками. Цей напівпрозорий мінерал відноситься до дорогоцінного каміння.
  6. Звичайний опал. На відміну від попереднього різновиду, цей камінь позбавлений гри квітів. Найчастіше мінерал або безбарвний, або має різні бляклі відтінки. Належить до напівдорогоцінного каміння.
  7. Чорний опал. Так називають всі різновиди благородного мінералу, що володіють темною гамою кольорів.
  8. Вогненний опав. Відмінною рисою цього мінералу є його унікальне забарвлення, яке може змінюватись від гіацинтово-червоного до винно-жовтого відтінку, правда, цей різновид не має будь-якої гри кольору.
  9. Восковий опал – мінерал, що має неповторне восково-жовте забарвлення.
  10. Гіаліт – унікальний водяно-прозорий мінерал. Зустрічається різних породах як кірки гроздевидной зовнішності.
  11. Гідрофан – різновид опала, який має гру кольору. Як правило, цей мінерал напівпрозорий, пористий та просочений водою.
  12. Джиразоль – неповторний камінь, який можна впізнати за забарвленням з хвилястим блакитним відливом.
  13. Хризопал – непрозорий мінерал, що відрізняється характерним яблучно-зеленим кольором.

Хімічний склад та фізичні властивості каменю

Опал є мінералоїдом і відноситься до сімейства кремнеземів.

Цей унікальний камінь складається або з аморфного кремнезему, або з кристобаліту, тому опали не відносяться до певного мінерального вигляду. Опал є водомістким колоїдальним оксидом кремнію з глобулярною будовою.

Його хімічна формула: SiO2nH2O.

Відсотковий вміст води (H2O) у хімічному складі мінералу варіюється від 5% до 34% (рідко).

Самоцвіт має насичену кольорову гаму, яка залежить від наявності різних домішок: алюмінію (Al), заліза (Fe), марганцю (Mn), магнію (Mg).

Залежно від різновиду камінь має восковий, перламутровий, матовий і скляний блиск.

Цей камінь має аморфну структуру.

Опал має середній показник твердості – у середньому 5,5-6,5 одиниць за шкалою Мооса, а щільність його становить 1,96-2,20 г/см3.

Родовища опала

Родовища опалів зустрічаються по всій земній кулі, проте 97% всього світового видобутку самоцвітів припадає на Австралію.

Основну частину каміння видобувають у місті Кубер Педі (штат Південна Австралія). Крім цього опал добувають у Джанді та в Лайтнінг Рідж (штат Новий Південний Уельс).

Також поклади опалів зустрічаються у Мексиці, Гватемалі, Бразилії, Японії, Гондурасі, Чехії, Неваді (США), Камчатці (Росія), Україні, Туреччині, Казахстані. А 2008 року НАСА виявило поклади опалів навіть на Марсі.

Лікувальні властивості мінералу

Опал не тільки надихає своєю красою, а й вражає різноманітністю лікувальних властивостей.

У середньовіччі за допомогою опала заспокоювали нерви, лікували різні хвороби серця, надавали допомогу при меланхолії та непритомності. Сучасні літотерапевти стверджують, що натуральний опал:

    • виводить із стану депресії;
    • лікує нервові захворювання;
    • позбавляє від нічних кошмарів;
    • лікує застуду;
    • поліпшує зір;
    • лікує безсоння;
    • знижує тиск очей;
    • лікує безпліддя у жінок;
    • підвищує потенцію;
    • покращує імунітет.

Магічні властивості опала

Ще з античних часів опал часто використовували як сильний талісман.

Відомо, що цей натуральний камінь створює надійний захист від хвороб, а також відганяє від свого власника страхи та похмурі думки.

В Індії ж вважали, що камінь як просвітлює розум, а й допомагає дітям рости.

У давнину опал служив основним атрибутом у багатьох магічних ритуалах.

У Європі опал став символом надійного кохання, щастя, довіри та співчуття, а на Сході став символом оманливих надій.

Вважається, що чорний опал збільшує потяг до порочних задоволень, тоді як каміння білого кольору дарує людині гармонію з навколишнім світом і посилює духовний початок.

Опал та знаки зодіаку

Астрологи рекомендують блакитно-сині опали Рибам та Скорпіонам. Вважають, що вони надають розуму образності мислення.

Стрільцям опал принесе удачу та щастя.

Будь-який опал, крім чорного, підходить також Овнам і Тельцам. Левам, Близнюкам та Терезам фахівці рекомендую обмежитися тільки вогненним каменем.

Всім іншим знакам камінь може лише нашкодити, надаючи страху і невпевненості.

Застосування самоцвіту

Найчастіше натуральний опал використовують у виготовленні ювелірних виробів. Щоправда, через не дуже високу твердість, майстри обрамляють каміння в оправи, що їх захищають.

У середні віки для надійного захисту опали покривали шаром олії. Сьогодні ювеліри для цього часто використовують безбарвну штучну смолу.

Деякі недорогі різновиди опал використовуються у виготовленні динаміту, а також як сировина для цементу та інших будівельних матеріалів.

Цікаві факти про камінь

Різні народи описували дорогоцінний опал у своїх легендах.

    • У Стародавній Греції вважалося, що коли Зевс плаче від щастя, його сльози, торкаючись землі, перетворюються на чудові опали.
    • В Австралії є повір’я, яке свідчить, що коли творець спустився з небес подивитися на свої володіння, після кожного свого кроку він залишав незвичайний камінь, що переливався всіма кольорами веселки.
    • В Індії ходить легенда, що одного разу богиня Веселки, тікаючи від настирливих любителів, спіткнулася об камінь і, впавши, померла, перетворившись на купу прекрасних опалів.

Догляд за каменем

За своєю природою опав досить крихкий мінерал. При його зберіганні слід пам’ятати:

  1. Натуральний камінь не любить різкого перепаду температури. Подібне явище може сприяти частковій втраті вологи, що призведе до небажаного розлому самоцвіту.
  2. Прикраси з опалом слід оберігати не тільки від сильних ударів, а й навіть від незначних подряпин. Тому найкраще зберігати камінь в окремому м’якому футлярі.
  3. Низька вологість робить камінь каламутним, а також позбавляє його насиченості фарб.
  4. Через недостатню твердість натуральний камінь найкраще обробити штучною безбарвною смолою, а носити його слід у спеціальній захисній оправі.

Чищення опала слід проводити регулярно, найкраще за допомогою сухої м’якої тканини. Враховуючи те, що камінь досить крихкий, його чищення за допомогою хімічних засобів заборонено.

Також камінь необхідно періодично протирати оливковою олією. Воно допоможе захистити опал від зовнішніх впливів.

 

авторські прикраси з натурального каміння, авторська біжутерія з натурального каміння, біжутерія з натурального каміння, весільна біжутерія, весільна біжутерія київ, вироби з натурального каміння, купити біжутерію з натурального каміння, купити прикраси з натурального каміння, опал, прикраси з натурального каміння, прикраси з натурального каміння київ

Залишити відповідь

 

© boutique-monisto.com.ua, 2016-2023 | Всі права захищені

0