Місячний камінь – зачаровує та зачаровує
Місячний камінь є одним з найпрекрасніших і найдивовижніших самоцвітів. Завдяки своєму сріблясто-блакитному забарвленню та незвичайному «місячному світінню» цей камінь зачаровує і зачаровує.
Історія каменю
Вперше місячний камінь знайшли в Індії. Він настільки зачарував індусів, що й досі вважається священним каменем у цій країні. З ним пов’язано безліч легенд та повір’їв, звичаїв та традицій.
Так, місячний камінь для індусів з давніх-давен був каменем сімейного благополуччя і любові. В Індії вірили, що він здатний «притягнути» до свого власника кохання та сімейне щастя. Саме тому місячний камінь та вироби з нього були найкращим подарунком для одиноких дівчат, а також для закоханих, які прагнуть зберегти свої ніжні почуття та створити сім’ю.
Як священний шанували місячний камінь у Бірмі та на Цейлоні.
З особливим трепетом ставилися місячному каменю та халдеї, що жили в Південній Месопотамії за тисячу років до нашої ери. Вони вірили, що місячний камінь здатний розкрити приховані резерви організму і використовували його під час магічних обрядів, які проводилися в повний місяць.
Згадував про чудодійні властивості цього мінералу і відомий іранський лікар, учений і філософ Авіценна, який жив у Середній Азії у 980-1037 роках.
Подобався місячний камінь та давнім римлянам, які вірили, що він сформований із місячного світла.
У Європі місячний камінь був особливо популярний у середні віки, коли його вважали каменем закоханих і носили як амулет. Потім був період забуття мінералу, коли вийшов із моди. Знову повернувся інтерес європейської публіки до місячного каменю наприкінці XIX – на початку XX століття, у період розквіту модерну. Витончені ювелірні вироби з місячного каменю, виконані в той період відомим французьким ювеліром Рене Лаликом, представлені в дорогих приватних колекціях і музейних виставках.
Опис мінералу
Зовні місячний камінь є красивим напівпрозорим мінералом блакитно-сріблястого кольору з незвичайним відливом. Цей відлив – особливе блакитно-біле поверхневе мерехтіння, що називається адуляресценцією, – є головною особливістю цього незвичайного каменю. Саме слово «адуляресценція» походить від однієї з назв каменю – «адуляр». Цю назву місячний камінь отримав завдяки назві гір Адула, розташованих у швейцарських Альпах, де знайшли красиві білі та блакитні екземпляри місячного каменю.
Інші його назви: «риб’яче око», перловий шпат, перламутровий шпат, крижаний шпат та аглаурит. А в Індії його називали джандаракандом, що перекладається з індійської як «місячне сяйво».
Хімічний склад та фізичні властивості мінералу
За своєю видовою приналежністю місячний камінь є калієвим польовим шпатом, відноситься до сімейства ортоклазів і вважається одним із найкрасивіших і рідкісних мінералів цієї групи. А все завдяки адуляресценції – блакитнуватому мерехтіння, обумовлене пластинчастими шарами альбіту в польовому шпаті. Поєднання тонких шарів альбіту та ортоклазу визначає колір каменю та відтінок його світіння. Чим товщі шари альбіту, тим більше білого кольору у фарбуванні мінералу. Відповідно, наявність тонких шарів альбіту дає мінералу гарний глибокий блакитний відтінок. Таким чином, забарвлення мінералу може змінюватись від блакитного, блакитно-сріблястого, лілового до сріблясто-білого та молочно-білого кольору.
За своїм хімічним складом місячний камінь є алюмосилікатом калію. Його хімічна формула: КАlSi3О8.
Напівпрозорі кристали місячного каменю мають призматичну або пластинчасту будову. При попаданні на камінь рентгенівського проміння відзначається його слабка люмінесценція.
Твердість місячного каменю за шкалою Моос оцінюється в 6,0-6,6 одиниць, а щільність становить 2,6 г/см3. Такі показники говорять про м’якість мінералу та його чутливість до механічних впливів – ударів та стиску.
Родовища місячного каменю
На сьогоднішній день відомі родовища місячного каменю в США, Бразилії, Карелії (Росія) та на Мадагаскарі, проте найкращі його екземпляри, як і раніше, добуваються в Індії та Шрі-Ланці.
Лікувальні властивості мінералу
Літотерапевти вважають місячний камінь головним помічником людей із слабкою нервовою системою. Цей мінерал, що використовується як амулет:
- пригнічує спалахи гніву;
- позбавляє від внутрішніх страхів та негативних емоцій;
- полегшує напади епілепсії та робить їх менш частими;
- позбавляє безсоння;
- допомагає впоратися зі стресами та депресіями.
Відзначають народні цілителі позитивний вплив місячного каменю на роботу серцево-судинної, сечостатевої системи та шлунково-кишкового тракту.
Радять його носити як амулет породіллям для швидких легких пологів та гіперактивним дітям для їх заспокоєння.
А найголовнішою лікувальною властивістю місячного каменю літотерапевти багатьох країн називають його здатність зменшувати негативний вплив місяця на людину.
Магічні властивості місячного каменю
Магічні властивості місячного каменю настільки сильні, що в давнину його впливу побоювалися навіть маги та чарівники, думаючи, що він може позбавити їх магічних та чаклунських здібностей.
На звичайних людей магічні властивості місячного каменю надають лише позитивний вплив, і це стосується любовної сфери. Вважається, що місячний камінь здатний зробити свого власника приємнішим для представників протилежної статі та залучити до його життя кохання. Недарма в багатьох країнах його носили як прикраси самотні дівчата.
До магічних властивостей місячного каменю відноситься також його здатність захистити свого власника від:
- злих чар;
- непотрібних сварок;
- суперечок;
- ударів блискавки.
Підійде місячний камінь як хороший амулет людям творчих професій, т.к. він здатний пробудити у людині творчий порив і подарувати натхнення.
Найкращим талісманом собі вважали місячний камінь також картежники і шулери, вони вірили, що він здатний залучити успіх в азартних іграх.
Особливу магічну силу місячний камінь набуває в повний місяць, позитивно впливаючи на свого господаря: утихомирюючи гнів і агресію, пробуджуючи ніжність і мрійливість.
Місячний камінь та знаки зодіаку
Астрологи рекомендують носити місячний камінь як амулет Ракам і Водоліям. Саме цим знакам зодіаку місячний камінь здатний допомогти розкрити їх незвичайні таланти та досягти особливих творчих успіхів.
А ось представникам вогняних знаків – Овнам, Левам та Стрільцям астрологи радять уникати впливу місячного каменю, т.к. на їхню думку, цей камінь принесе їм душевні переживання та протиріччя.
Всім іншим знакам зодіаку місячний камінь не протипоказаний.
Застосування мінералу
Місячний камінь використовується в основному як ювелірний та виробний камінь для виготовлення ювелірних прикрас, брелоків та амулетів.
Через свою крихкість місячний камінь зазвичай обробляється кабошоном. Така обробка наголошує на його ніжних переливах.
Виготовляються з нього і плоскі вставки в ювелірні вироби – сережки, кольє, персні.
Найбільш вигідно виглядає місячний камінь в обрамленні срібла, яке підкреслює його ніжне забарвлення.
Цікаві факти про камінь
- Згідно з однією з древніх легенд, місячний камінь був створений сатаною для спокуси Єви і породження жадібності в людських серцях.
- Згідно з іншою легендою, місячний камінь утворюється під дією магічної сили місяця в період повного місяця. Для того, щоб камінь набрав своєї сили і засяяв особливим блакитним «місячним» світлом, він повинен пролежати під сяйвом місяця кілька тисяч повного місяця. Знайти такий незвичайний мерехтливий місячним світлом камінь вважалося серед магів великим успіхом, т.к. вони вірили, що людині, яка знайшла справжній місячний камінь, відкривався дар ясновидіння.
- Ще один міф, пов’язаний з місячним каменем, розповідає про те, що в період місяця, що росте, на поверхні каменю з’являється якась біла пляма, що збільшується до самого повного місяця. Стародавні чарівники вірили, що зі зростанням цієї плями в камені росте і його магічна сила.
- Стародавні греки помічали, що в повний місяць камінь світлішає, а в останню фазу місяця трохи тьмяніє.
- Халдейські маги в повний місяць за допомогою місячного каменю передбачали майбутнє. Цікаво, що для цього вони клали його під язик.
- На думку езотериків, перстень зі вставкою з місячного каменю на лівій руці коригує почуття людини, допомагає йому стати терпимішим і милосерднішим. А перстень із вставкою із місячного каменю на правій руці пробуджує фантазію та дарує творче натхнення.
- Давні лікарі стверджували, що повний місяць на поверхні цього каменю виділяється якась волога – камінь «плаче», а його «сльози» здатні зцілити лихоманку.
Як відрізнити натуральний місячний камінь від підробки
Місячний камінь підробляють дуже часто. Як імітація цього каменю використовують найчастіше підробки з каламутного скла та пластмаси. Однак знаючи особливості натурального місячного каменю, відрізнити його від підробки можна навіть візуально.
- Натуральний місячний камінь неоднорідний, він відрізняється яскраво вираженою пластинчастою структурою, може мати включення, тріщини, бульбашки та невеликі дефекти.
- Натуральний місячний камінь відрізняється особливим сріблястим або блакитним свіченням (адуляресценцією) та відблиском на поверхні, який можна побачити лише під певним кутом (зазвичай під кутом 10-15 градусів). У підробки такий відблиск відсутній, а яскраві переливи проглядаються під будь-яким кутом.
- Натуральний місячний камінь – досить холодний мінерал. Відчути це можна, взявши його до рук і трохи потримавши у долонях. Місячний камінь довго не нагрівається.
Догляд за самоцвітом
Щоб уникнути подряпин та пошкоджень виробу з місячним каменем, рекомендується зберігати окремо, а поводитися з ними дуже акуратно, оберігаючи від ударів та механічних впливів.
Якщо ж у процесі носіння прикраса втратила свій особливий «місячний блиск» – його допоможе відновити повторне шліфування або полірування.
авторські прикраси з натурального каміння, авторська біжутерія з натурального каміння, біжутерія з натурального каміння, весільна біжутерія, весільна біжутерія київ, вироби з натурального каміння, купити біжутерію з натурального каміння, купити прикраси з натурального каміння, місячний камінь, прикраси з натурального каміння, прикраси з натурального каміння київ